Фотовиставка
«Україна - Русь»
24 липня 2022 р.
Київ, Україна
храм Св. Миколая на Аскольдовій могилі
24 липня 2022 року, у день вшанування пам'яті Св. Рівноапостольної княгині Ольги, відбулося відкриття фотовиставки "Україна – Русь" від фотопроєкту «Київська Русь».
Виставка була розташована в історичному місці Києва, в храмі Св. Миколая Мир-Лікійського на Аскольдовій могилі.

Це місце тісно пов'язане з княгинею Ольгою. Згідно з "Повістю минулих літ", тут був похований один з перших українських мучеників за христову віру – князь Аскольд. На його могилі княгиня Ольга звела церкву, а згодом вона тут була й похована.

Урочисте святкування дня пам'яті великої святої розпочалося Архиєрейською літургією, яку правив Владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства. Опісля літургії відбулося відкриття виставки для всіх присутніх.

"На фото, які ви сьогодні побачите – буде багато образів, які я створила, роздумуючи про нашу легендарну княгиню Ольгу – розповіла Катерина Потлова, авторка фотопроєкту "Київська Русь" та організаторка виставки. – Про її характер, життєвий шлях, її труднощі та здобутки.

Стоячи тут, в цьому святому та історичному місці, я відчуваю невидимий, але дуже потужний зв'язок. Зв'язок між княгинею Ольгою, яка на цьому місці мріяла і молилася за сильну державу Русь. І зв'язок між сучасними українцями, які моляться про силу й перемогу для України.

Пройшли тисячоліття, а прагнення наших предків та наші прагнення залишаються незмінними!
Цією фотовиставкою "Україна – Русь» я закликаю усіх нас пам'ятати – ким були наші предки! І ще глибше зрозуміти, хто ми такі - сучасні українці!
Бо в наших серцях ми маємо те, що не вмирає!"

На виставці були присутні учасниці фотопроєкту "Київська Русь", чиї фото були експоновані. Зокрема, завітала й іменинниця цього дня – акторка Ольга Сумська.

Гості виставки мали можливість придбати пам'ятні календарі "Київська Русь" зі світлинами фотопроєкту та автографом авторки Катерини Потлової.

Сприяння в організації та проведенні виставки надав парох храму Св. Миколая Мир-Лікійського, о. Ігор Онишкевич.
З приводу організації виставок та співпраці зв'яжіться, будь ласка,
із авторкою проєкту Катериною Потловою

Facebook | Instagram