Фотовиставка
«Славетні Жінки Княжої Доби»
7 вересня 2019 р.
Київ, Україна
Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого
7 вересня 2019 року в Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого відбулася презентація фотовиставки «Славетні жінки княжої доби» від фотопроєкту «Київська Русь».

На виставці було експоновано понад 40 світлин із зображеннями жінок, вбраних в княжі строї часів Київської Русі. На світлинах – узагальнені образи князівських постатей – княгині Ольги, королев Анни Ярославни, Анастасії Ярославни, Єлизавети Ярославни, Янки Всеволодівни, Предслави Володимирівни, Євпраксії Всеволодівни, Марії та Феодулії Чернігівських та інших представниць княжого роду.

Поруч зі світлинами стояли манекени з реконструйованими строями. Ці унікальні княжі костюми та прикраси − це творче бачення авторки фотопроєкту, дизайнерки та стилістки Катерини Потлової, як могли виглядати українські жінки сотні й навіть тисячу років тому, та результат клопіткої трирічної праці мисткині.

Фотопроєкт «Київська Русь» − це яскрава подорож у величне минуле України в сучасному виконанні.

Натхненням для створення образів фотопроєкту стали славетні представниці епохи Київської Русі, які завдяки своїй нестримній енергії та гострому розуму, поруч й на рівні з чоловіками, вершили державні справи, ухвалювали закони та налагоджували дипломатичні відносини.

Такими є й сьогочасні учасниці цього фотопроєкту − відомі українські жінки, з активною соціальною та громадською позицією, які є гордістю країни.

Кожна світлина звеличує красу й гармонію жіночого єства, духовність та незбагненну мудрість.

«Київська Русь» – це культурно-освітній проєкт, який нагадує про українську духовну та культурну спадщину. Він занурює в історію, підкреслює глибину й силу духу жінок тієї доби.

Мета фотопроєкту − нагадати суспільству, що духовна краса є найбільшим скарбом. Керуючись високими ідеалами, ми зможемо по-справжньому любити свою землю і служити їй.
З приводу організації виставок та співпраці зв'яжіться, будь ласка,
із авторкою проєкту Катериною Потловою

Facebook | Instagram